ˆ

Ustawienia dostępności

Zmiana wielkości treści w serwisie
Zmiana kontrastu serwisu

Nagłówek strony

Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Urzędu Gminy Świdnica
  • BIP
  • Godło RP
ˆ

Sołectwo Koźla

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

Sołectwo Koźla

Niniejszy dokument jest wersją archiwalną.
Informacja ogłoszona dnia 2011-04-04 12:32:29 przez Użytkownik wprowadzający dane archiwalne, informacja należąca do archiwum

Akapit nr - brak tytułu

Sołtys : Teresa Sygut
Adres  : Koźla 65, 66-008 Świdnica
Tel.     : 607 140 076
 
Rada sołecka:
  1. Zofia Przychodna
  2. Izabela Jarczyk
  3. Sławomir Ryszewski
  4. Krystyna Olejarz
  5. Danuta Stryjas
Koźla to bardzo ciekawa miejscowość. Zamieszkuje ją około 600 osób, z czego około 30 % stanowią dzieci i młodzież! Aktywnie działa tutaj Koło Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenie Razem dla Koźli i - jedna z najlepszych w regionie - jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej.
Pierwszym obiektem, który rzuca się w Koźli w oczy jest XIV-wieczny kościół z charakterystyczną, obronną wieża, którą wieńczy murowany hełm w formie iglicy. Do wnętrza wieży można się dostać jedynie przez drobne drzwi znajdujące się na wysokości około 4 m. w Koźli znajduje się również  barokowy dwór, częściowo przebudowany w XIX w., stanowiący obecnie własność prywatną.
Koźla to również wino. Nieopodal kościoła znajduje się jedna z lubuskich winnic Szlaku Miodu i Wina – Winnica Cosel http://www.hoder-cosel.com .
 
Poniżej prezentujemy Plan Odnowy Miejscowości wsi Koźla będący dokumentem strategicznymi określającym rozwój wsi w sferze społeczno - gospodarczej na lata 2009 – 2020. Plan zostały opracowane przez Urząd Gminy Świdnica oraz mieszkańców wsi w celu stworzenia całościowej wizji rozwoju miejscowości, uwzględniającej czynniki zewnętrzne i wewnętrzne wpływające na możliwość realizacji planowanych działań oraz umożliwienia pozyskania środków zewnętrznych na realizację zadań. Zaplanowane działania odpowiadają rzeczywistym potrzebom mieszkańców, wykorzystują potencjał i możliwości sołectw.
 
Plan Odnowy Miejscowości wsi Koźla
www.swidnica.zgora.pl/system/pobierz.php
« powrót do poprzedniej strony