ˆ

Ustawienia dostępności

Zmiana wielkości treści w serwisie
Zmiana kontrastu serwisu

Nagłówek strony

Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Urzędu Gminy Świdnica
  • BIP
  • Godło RP
ˆ

Sołectwo Wilkanowo

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

Sołectwo Wilkanowo

Niniejszy dokument jest wersją archiwalną.
Informacja ogłoszona dnia 2011-02-28 21:11:55 przez Użytkownik wprowadzający dane archiwalne, informacja należąca do archiwum

Akapit nr - brak tytułu

Sołtys: Paweł Kierzek,
Adres: ul. Kościelna 4, Wilkanowo
          66-008 Świdnica
Tel.   : 695 826 354
 
Rada sołecka:
  1. Anna Jagodzińska
  2. Anna Kołłątaj-Sobolewska
  3. Marcin Woźniak
  4. Irena Łabiak
  5. Józef Drozdek
Wilkanowo to pierwsza wieś gminy Świdnica, która wita nas od strony Zielonej Góry. Druga, co do wielkości, miejscowość w gminie.
Malowniczo położona wioska jest bardzo popularnym miejscem do zamieszkania, dlatego od kilkunastu lat wzrasta liczba mieszkańców Wilkanowa.  Na uwagę zasługuje fakt, że mimo iż dla niektórych mieszkańców Wilkanowo jest tylko piękną sypialną, działa tutaj bardzo aktywnie Parafialno – Uczniowskie Stowarzyszenie Sportowo – Rekreacyjne, które corocznie organizuje liczne spotkania dla mieszkańców. W Wilkanowie, jako w jedynej miejscowości w gminie, funkcjonują również ogródki działkowe.
W Wilkanowie znajduje się kamienny pomnik upamiętniający upadek meteorytu Wilkanówek, a niedaleko na Górze Wilkanowskiej stoi Wieża Bismarcka. W pogodne dni można podziwiać z niej widok sięgający do 60 km. Jest również ważnym punktem szlaków PTTK oraz nordic walking, znajdujących się między Zielona Górą a Wilkanowem.
Do sołectwa Wilkanowo przynależy również przysiółek Rybno. Zielona osada stanowi osiedle pracowników Lasów Państwowych.
 
Poniżej prezentujemy Plan Odnowy Miejscowości wsi Wilkanowo będący dokumentem strategicznymi określającym rozwój wsi w sferze społeczno - gospodarczej na lata 2009 – 2020. Plan zostały opracowane przez Urząd Gminy Świdnica oraz mieszkańców wsi w celu stworzenia całościowej wizji rozwoju miejscowości, uwzględniającej czynniki zewnętrzne i wewnętrzne wpływające na możliwość realizacji planowanych działań oraz umożliwienia pozyskania środków zewnętrznych na realizację zadań. Zaplanowane działania odpowiadają rzeczywistym potrzebom mieszkańców, wykorzystują potencjał i możliwości sołectw.
 
Plan Odnowy Miejscowości wsi Wilkanowo
« powrót do poprzedniej strony